Společnost Land Rover představila koncept LRX

Společnost Land Rover odhalila vizi své budoucnosti na NAIAS (automobilová show v Detroitu) v lednu tohoto roku. Představila světu nový koncept LRX, který představuje smělý vývoj designu modelů Land Rover naznačující progresivní posun na nové trhy při zachování svých klíčových hodnot. Zatímco se společnost Land Rover připravuje na oslavu svého 60. výročí v průběhu roku 2008, třídveřový LRX v kompaktní velikosti, s nižší hmotností a dále se rozvíjejícími technologiemi jednoznačně oslovuje potřeby měnícího se světa.

Koncept LRX je popisován jako coupé, které výrazně rozšiřuje obzory modelů Land Rover. Je menší než Freelander 2 a je pojatý jako prémiový vůz, který byl vytvořen tak, aby zapůsobil na nové zákazníky, kteří vyžadují luxusní a výkonné vozy – na ty, kteří požadují klady modelů 4x4 a vizuální podstatu velkého vozu, ale v mnohem kompaktnější podobě.

Koncept LRX je přirozeným rozšířením řady Land Rover, které doplňuje existující modely vozem určujícím nový segment. Jeho příznačný design Land Rover zahrnuje zcela nové interpretace kapoty, plovoucí střechu a pevný postoj na všech čtyřech kolech.

„Koncept LRX přináší mocné poslání, které je důležité jednak z hlediska udržitelnosti rozvoje, ale také z hlediska vhodnosti našich modelů,“ říká Phil Popham, generální ředitel společnosti Land Rover. „LRX je v každém ohledu modelem z rodiny Land Rover, ale je to velmi odlišný model.“

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Nový motor V8 pro BMW M3

Jaguar XKR - S